امسال ۸۸ نفر از مدیران کل، شهرداران، اعضای شورای شهر و روستا و کارکنان در استان گیلان به مراجع قضایی معرفی شدند. شعار سال: سیف‌الله مسروردر جلسه دوره‌ای شورای قضایی استان گیلان اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی سازمان بازرسی کل کشور، ۴۳ بازرسی مستمر و برنامه‌ای در دستور کار ...
تاریخ مخابره: یکشنبه 7 ژانویه 2018  |  زمان: 19:22 ب.ظ  | شماره خبر: 233   

امسال ۸۸ نفر از مدیران کل، شهرداران، اعضای شورای شهر و روستا و کارکنان در استان گیلان به مراجع قضایی معرفی شدند.

شعار سال: سیف‌الله مسروردر جلسه دوره‌ای شورای قضایی استان گیلان اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی سازمان بازرسی کل کشور، ۴۳ بازرسی مستمر و برنامه‌ای در دستور کار بازرسی کل استان قرار گرفته است.

مدیرکل بازرسی استان گیلان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۳ برنامه بازرسی در استان گیلان اجرا شده است خاطرنشان کرد: ادامه بازرسی‌های مذکور تا پایان امسال در سراسر استان گیلان اجرایی می‌شود.

مسرور با تاکید بر اینکه امسال هزار و ۱۵۹ فقره شکایات و اعلامات واصله به بازرسی کل استان گیلان ارسال شده است تصریح کرد: رسیدگی و پیگیری به شکایات و اعلامات واصله به اداره‌کل بازرسی استان به‌طور ویژه دنبال می‌شود.

خبر جدید  خراسان رضوی قهرمان مسابقات تیمی جودو بانوان کشور شد

مدیرکل سازمان بازرسی استان گیلان بیان کرد: این تعداد شکایات و اعلامات از طرق و مبادی مختلفی از جمله سامانه ثبت شکایات، تلفن گویای ۱۳۶، مکاتبات پستی و حضوری از سوی مردم ارسال و واصل‌ شده است.

وی با تاکید بر فرآیند وصول و ثبت شکایات مردمی و مراحل رسیدگی به آن‌ها تاکید کرد: پالایش و طبقه‌بندی دستگاه‌هایی که از بیشترین میزان شکایات مردمی به فراخور گستردگی فعالیت‌ها و نیروی انسانی شاغل برخوردار هستند به‌طور ویژه مد نظر قرار می‌گیرد.

مسرور ادارات مذکور را به ترتیب اداره‌کل منابع طبیعی، دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری رشت، اداره‌کل ثبت اسناد و املاک استان، سازمان صنعت معدن و تجارت و بانک ملت نام برد و تصریح کرد: ترتیب و طبقه‌بندی این ادارات در فصول و ایام خاص سال دارای تغییرات است.

مدیرکل سازمان بازرسیاستان گیلان خاطرنشان کرد: در ۹ ماه نخست امسال ۱۱۲ فقره گزارش به دستگاه‌های اجرایی و ۲۷ گزارش کیفری به دستگاه قضایی استان ارسال‌شده است.

خبر جدید  خرید اتوبوس های جدید برای شهر رشت در سال آینده /راه اندازی اتاق شهروند

مسرور با بیان اینکه در مدت مذکور ۸۸ نفر از مدیران کل، شهرداران، اعضای شورای شهر و روستا و کارکنان در استان گیلان به مراجع قضایی معرفی شدند افزود: در راستای اقدامات بازرسی، امسال ۲۱۸ نفر به هیئت‌های رسیدگی به تخلفات دستگاه‌ها معرفی شدند.

وی با انتقاد از برخی اقدامات سطحی و غیر مؤثر هیئت‌های تخلفات اداری دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد: بر‌‌اساس ضرورت‌های موجود و حسب تکالیف تعریف‌ شده، اداره‌کل بازرسی از پرونده‌های ارسالی مفتوحه خود به دستگاه قضایی و هیئت‌ها دفاع می‌کند.

وی با بیان اینکه به طور قطع این اداره کل تا حصول نتیجه نهایی، موضوع و مباحث را تعقیب می‌کند تصریح کرد: در رسیدگی‌های مذکور اثربخشی‌ و اقدامات مؤثری در دستگا‌‌ه‌ها و ادارات مختلف استان صورت گرفته است.

مدیرکل بازرسی استان گیلان دستگاه‌های مذکور را از جمله شهرداری رشت، اوقاف و امور خیریه استان، آب و فاضلاب شهری گیلان و اداره گاز استان عنوان کرد و گفت: این رسیدگی‌ها در سراسر استان کماکان در دستور کار است.

خبر جدید  کشف 50 میلیونی لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق در ماسال

مسرور با اشاره به آمار نظارت بر معاملات دستگاه‌های اجرایی استان خاطرنشان کرد: امسال از سوی بازرسی کل استان تاکنون بر ۸۰۵ معامله نظارت دقیق صورت گرفته است.

مدیرکل بازرسی استان گیلان با بیان اینکه حجم ریالی معاملات مذکور بالغ بر ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است تاکید کرد:در این نظارت‌ها ۱۲ بار تذکر شفاهی، ۱۶ بار تذکر کتبی و ۳۰ بار تجدید صورت گرفته است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار ۱۷دی ۹۶، کدمطلب:۱۶۲۱۰۵۲، www.tasnimnews.com

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.