یک فعال جهادگر گیلانی گفت: کادر درمانی بیمارستان امینی لنگرود به جای لباس‌های ایزوله، از گان و دستکش به تعداد محدودی استفاده می‌کنند و همچنین شیلد ایمنی پزشکی و ماسک n۹۵ وجود ندارد. ...
تاریخ مخابره: چهارشنبه 11 مارس 2020  |  زمان: 08:02 ق.ظ  | شماره خبر: 55551   

یک فعال جهادگر گیلانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو، با اشاره به وضعیت بیمارستان امینی لنگرود و کمبود تجهیزات لازم برای کادر درمانی گفت: یکی از مشکلات این بیمارستان، کمبود تجهیزات مانند ماسک و لباس ایزوله است و این در حالی است که با وجو این محدودیتها،  کادر درمانی این بیمارستان تاکنون برای مقابله با ویروس کرونا کم نذاشته اند.
وی ادامه داد: با شیوع بیماری در شهرستان، نیرو‌های جهادی برای کمک به پرستاران در بیمارستان حاضر شدند، اما با کمبود شدید لباس و ماسک مجبور شدیم جهادگران را از بیمارستان خارج کنیم. در حال رایزنی برای تهیه لباس هستیم و بعد نیرو‌های جهادی مشغول به کار خواهند شد. البته بیمارستان به غیر از تجهیزات اولیه، با کمبود دارو هم مواجه شده است.
این فعال جهادی تصریح کرد: کادر درمانی بیمارستان امینی به جای لباس‌های ایزوله، از گان و دستکش به تعداد محدودی استفاده می‌کنند و همچنین شیلد ایمنی پزشکی و ماسک n۹۵ وجود ندارد.
وی تاکید کرد: متاسفانه مردم سطح شهر باید با قیمت‌های بسیار بالایی   مواد ضد عفونی کننده، ماسک و دستکش تهیه کنند؛ به طوریکه حتی قیمت ماسک n۹۵ با کیفیت پایین را تا ۷۰ هزار تومان هم خریداری کرده اند.
این جهادگر گیلانی بیان کرد: بیمارستان امینی با کمبود شدید پرستار مواجه است؛ به همین دلیل به جهادگران آموزش‌های مقدماتی کمک‌های اولیه داده شده تا کمک حال پرستاران باشند.
وی در ادامه افزود: بیمارستان امینی در حال حاضر سه پزشک متخصص و چند پزشک عمومی دارد که با این حجم بیمار کرونایی و کمبود پرستار کفایت نمی‌کند. با تکمیل ظرفیت تحت‌های بیمارستان قرار شده مجموعه فرهنگیان برای پذیرش این بیماران آماده شود.
این جهادگرگیلانی خاطر نشان کرد: اگر بیمارستان شهید مرتضی حسین پور در شهرستان لنگرود احداث شده بود تا کنون مورد بهره برداری گرفته بود و بیماران کرونایی این شهرستان مشکلی برای پذیرش نداشتند، اما متاسفانه با عدم همکاری لاهوتی، نماینده استان بیمارستان بلا استفاده مانده است. با وجودی که وی نماینده لنگرود در مجلس است اما تاکنون هیچ گونه کمکی به بیمارستان ومردم برای مقابله با ویروس کرونا نداشته است.
وی در پایان یاد آور شد: در صورتی که تجهیزات مناسب و استاندارد به دست کادر درمانی بیمارستان امینی نرسد، احتمال آلوده شدن آنان به ویروس کرونا وجود دارد. ما از مسئولین در خواست می‌کنیم تجهیزات لازم را به دست کادر درمانی برسانند.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  نقش مهم فناوری اطلاعات در زمینه تصمیم گیری در حوزه بهداشت و درمان
0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.