رئیس کمیته امداد گفت: ۵٫۵ درصد از جمعیت کل کشور تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که این میزان برای گیلان ۷ درصد است. به گزارش ایسنا، سید پرویز فتاح در همایش بهره برداری از واحدهای مسکن محرومان استان گیلان که در سالن اجتماعات ناجا در رشت برگزار شد، ضمن قدردانی از حمایت های دکتر نوبخت، رئیس ...
تاریخ مخابره: دوشنبه 5 فوریه 2018  |  زمان: 15:03 ب.ظ  | شماره خبر: 529   

رئیس کمیته امداد گفت: ۵٫۵ درصد از جمعیت کل کشور تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که این میزان برای گیلان ۷ درصد است.

به گزارش ایسنا، سید پرویز فتاح در همایش بهره برداری از واحدهای مسکن محرومان استان گیلان که در سالن اجتماعات ناجا در رشت برگزار شد، ضمن قدردانی از حمایت های دکتر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، اظهار کرد: ۵٫۵ درصد از جمعیت کل کشور تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که این میزان برای گیلان ۷ درصد است.

وی با تاکید بر لزوم توجه و رسیدگی ویژه به گیلان، افزود: کاهش جمعیت تحت پوشش کمیته امداد یک وظیفه همگانی است. خوشبختانه دولت و مجلس در بودجه سال ۹۶، یک حرکت انقلابی انجام دادند و توانستیم مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را سه برابر کنیم که در طول ۳۹ سال بعد از انقلاب بی سابقه بود.

خبر جدید  پروازهای فرودگاه رشت

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)،از تحقق صد درصدی پرداخت مستمری به افراد تحت پوشش خبر داد و عنوان کرد: این اقدام بار بزرگی از دوش طبقه محروم برداشته است. در تبصره ۱۶ بودجه امسال نیز ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار برای وام قرض الحسنه اشتغال محرومان تخصیص یافته که تاکنون ۶۵ درصد آن در کشور جذب شده است. البته این میزان در استان گیلان بالاتر است. سال گذشته ۴۴ میلیارد تومان و امسال ۱۰۲ میلیارد تومان وام قرض الحسنه اشتغال محرومان در گیلان پرداخت شد.

وی با بیان اینکه سال آینده شاهد تحقق ۶ هزار مورد اشتغال خواهیم بود،گفت:در بودجه ۹۷ نیز ۲ هزار میلیارد تومان برای تبصره ۱۶ لحاظ شده است. همچنین پرداخت مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد در تبصره ۱۴ از ۴ هزار میلیارد تومان به ۷ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است که رشد ۷۵ درصدی را نشان می‌دهد.

خبر جدید  هیچ گونه مشکل جدی برای تامین و توزیع بنزین در جایگاهها وجود ندارد/ تکذیب شایعه کمبود بنزین در گیلان

فتاح، با اشاره به شعار رئیس جمهور در بودجه ۹۷ مبنی بر رفع فقر مطلق،اضافه کرد: باید اقشار نیازمند را شناسایی کنیم. خوشبختانه همکاری خوبی بین دولت و مجلس در حمایت از اقشار آسیب پذیر وجود دارد و کمیته امداد پشت گرم این حمایت ملی است و بی تردید آثار و برکت آن در جامعه هدف قابل مشاهده خواهد بود.

این مقام مسئول، با بیان اینکه دو سال قبل یک میلیون و ۷۴۰ هزار خانواده تحت پوشش داشتیم، تصریح کرد: امروز ۱٫۵ میلیون خانواده تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند، این کاهش ۱۵ درصدی باعث شد که امسال بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان از تعهدات ما کم شود و خانواده ها عزتمندانه به زندگی طبیعی اجتماعی خود بازگردند.

رئیس کمیته امداد،خواستار تحقق صد درصدی پرداخت وام قرض الحسنه اشتغال محرومان شد و عنوان کرد: کمیته امداد دو روی یک سکه است که هم نقش پدرانه و مهربانانه و هم نقش مدیریتی دارد. در واقع باید به دنبال درمان باشیم تا بتوانیم جامعه هدفمان را به خوداتکایی برسانیم و از تحت پوشش خود درآوریم.

خبر جدید  نرخ سکه و طلا در بازار رشت

فتاح، از افزایش ۲۰ درصدی کمک های مردمی طی ۱۰ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ خبر داد و تاکید کرد: صد درصد برنامه تحقق پیدا کرده و گیلان در این زمینه سرآمد بوده است. امسال یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان کمک های مردمی به کمک دولت آمده و قطعا تا پایان سال اضافه می شود که نشان دهنده همراهی مردم است.

وی با بیان اینکه ۱۵ هزار واحد مسکن مددجویی(به ویژه روستایی) در کشور ساخته شده،خاطرنشان کرد:سهم گیلان ۱۰ درصد است که نشان می دهد گیلان در بحث مسکن مددجویی نیز سرآمد است.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.