به گزارش خبرنگار مهر، سید پرویز فتاح در آیین افتتاحیه هزار و ۷۰۰ واحد مسکن مددجویی که ظهر دوشنبه در سالن شهدای ناجا در شهرستان رشت برگزار شد، اظهار کرد: در سطح کشور ۵.۵ درصد مردم تحت پوشش کمیته امداد امام خمنی (ره) هستند.  وی با بیان اینکه این سهم در استان گیلان هفت درصد ...
تاریخ مخابره: دوشنبه 5 فوریه 2018  |  زمان: 15:04 ب.ظ  | شماره خبر: 605   

به گزارش خبرنگار مهر، سید پرویز فتاح در آیین افتتاحیه هزار و ۷۰۰ واحد مسکن مددجویی که ظهر دوشنبه در سالن شهدای ناجا در شهرستان رشت برگزار شد، اظهار کرد: در سطح کشور ۵.۵ درصد مردم تحت پوشش کمیته امداد امام خمنی (ره) هستند.

 وی با بیان اینکه این سهم در استان گیلان هفت درصد است، تأکید کرد: با توجه به درصد بالا پوشش محرومان و مستضعفان در گیلان این استان نیاز به توجه بیشتری برای کاهش این حجم از افراد تحت پوشش است.

 اختصاص ۳ هزار میلیاردی تسهیلات اشتغال زایی به نهادهای حمایتی

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با تأکید برضرورت حمایت از قشر محروم و مستضعف جامعه، گفت: این موضوع باید در اولویت اقدامات مسئولان قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به برخی از اقدمات انجام شده از سوی دولت و مجلس در راستای حمایت از اقشار محروم جامعه، تصریح کرد: افزایش سه برابری مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در سال جاری از جمله این بسته های حمایتی از سوی دولت و مجلس بود.

خبر جدید  خوزستان دارنده رتبه اول غرق شدگی

فتاح همچنین به حوزه اشتغالزایی و توانمندسازی مددجویان و خارج کردن آنها از چرخه حمایتی کمیته امداد نیز اشاره و خاطرنشان کرد: اختصاص سه هزار میلیارد تسهیلات اشتغال زایی به سازمان های حمایتی مهم ترین اقدام در این حوزه محسوب می شود.

به گفته این مسئول از این میزان دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات سهم کمیته امداد امام خمینی (ره) و ۹۰۰ میلیارد تومان نیز سهم سازمان بهزیستی است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۶۵ درصد تسهیلات اشتغالزایی در سطح کشور به متقاضیان پرداخت شده است، گفت: سهم استان گیلان در این زمینه ۷۴ درصد است که انتظار می رود با توجه به روند موجود این میزان به ۱۰۰درصد تا پایان سال برسد.

خبر جدید  تعدیل نیرو زنگ خطری برای صندوق بیمه بیکاری تامین اجتماعی

 ایجاد ۶هزار فرصت شغلی از سوی کمیته امداد

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور با اشاره به میزان تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده در سال گذشته و مقایسه آن با سال جاری، افزود: میزان تسهیلات پرداخت شده در سال گذشته ۴۴ میلیارد تومان بوده که این میزان به ۱۰۲ میلیارد تومان در سال جاری رسیده است.

وی با اشاره به اینکه انتظار می رود با توجه به این افزایش بتوانیم شش هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم، اظهار کرد: در لایحه بودجه سال آینده نیز دو هزار میلیارد تومان برای حوزه اشتغالزایی درنظر گرفته شده است.

 فتاح با تأکید بر توجه ویژه به موضوع فقرزدایی و اولویت آن بر سایر برنامه ها، افزود: در همین راستا و خودکفایی مددجویان تحت پوشش و خارج کردن آنها از چرخه حمایتی اقدامات خوبی صورت گرفته است.

خبر جدید  خطيب جمعه رشت : ایثار شهدا ضامن امنیت و آرامش امروز ایران

وی با اشاره به پوشش یک میلیون و ۷۴۰ هزار مددجویی در دو سال گذشته، گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام شده این آمار در سال جاری به یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر کاهش یافته است.

به گفته این مسئول این آمار نشان از کاهش ۱۵ درصد مددجویان تحت پوشش کمیته امداد، مشارکت های مردمی و اقدامات مناسب صورت گرفته برای خودکفایی مددجویان است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) به بهره برداری از هزار و ۷۰۰ واحد مسکن مددجویی در این مراسم، خاطرنشان کرد: در سال جاری ۱۵ هزار واحد مددجویی در کشور احداث و ساخته شده که سهم استان گیلان هزار و ۷۰۰ واحد مسکن مددجویی است.

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.