به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مسعود نصرتی  ضمن تاکید بر حل مشکلات‌ مربوط به حوزه آسفالت و نوارهای حفاری تا فرارسیدن ‌ایام ‌نوروز گفت: هیچ قصوری از هیچ مسوولی پذیرفته نمی شود و با این کلام با مدیران مناطق اتمام حجت می کنم. بدون وجود آسفالت مناسب، گل کاری و آذین بندی به چشم ...
تاریخ مخابره: چهارشنبه 7 فوریه 2018  |  زمان: 12:47 ب.ظ  | شماره خبر: 925   

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مسعود نصرتی  ضمن تاکید بر حل مشکلات‌ مربوط به حوزه آسفالت و نوارهای حفاری تا فرارسیدن ‌ایام ‌نوروز گفت: هیچ قصوری از هیچ مسوولی پذیرفته نمی شود و با این کلام با مدیران مناطق اتمام حجت می کنم.

بدون وجود آسفالت مناسب، گل کاری و آذین بندی به چشم نمی آید

شهردار رشت در جلسه ستادی با مدیران مناطق ۵ گانه پیرامون طرح استقبال از بهاران با بیان اینکه این طرح از حدود ۲ هفته پیش آغاز شده است اظهار کرد: در این طرح قرار است شهررشت برای استقبال از بهار آماده شود که مقدمات این کار با همکاری سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری و مناطق پنجگانه فراهم شده است.

مسعود نصرتی داشتن کارخانه آسفالت را از امتیازات هر شهرداری برشمرد و برخورداری از آسفالت مناسب را کمترین حق هر شهروند و هر روستانشینی دانست.

وی با اشاره به گردشگر پذیر بودن رشت، بر لزوم نتیجه گیری از عملیات آسفالت سازی و عملکرد کارخانه آسفالت تاکید و خاطر نشان کرد: بدون وجود آسفالت مناسب در سطح شهر، اقداماتی همچون زیباسازی و آذین بندی و گل کاری به چشم نمی آید

شهردار رشت گفت : شایسته نیست که از یک طرف به گل کاری و زیباسازی بپردازیم اما از طرف دیگر در چاله های شهر گرفتار شویم.

نصرتی مشکل ترافیک و نبود امکانات زیرساختی برای جذب گردشگر را بزرگترین مشکل رشت به عنوان مقصد گردشگری، عنوان کرد و افزود: از آنجا که ورود گردشگر موجب رونق اقتصاد، ایجاد اشتغال و افزایش تولید ناخالص ملی می شود لازم است که آسفالت مناسب را مهیا و نازیبایی ها را برطرف سازیم .

وی گفت: هیچ کدام از این موارد نیاز به بودجه خاصی ندارد بلکه توجه و سلیقه خلاقانه می طلبد

لوله ها و آهن آلات اضافه از سطح شهر جمع آوری شود

شهردار رشت با اشاره به سوق دادن ترافیک به سمت کوچه ها، انباشت آهن آلات و تبدیل شهر به انبار برخی پیمانکاران تصریح کرد: مشاهده این موارد، شهروندان را خسته کرده است.

نصرتی با تاکید بر جمع آوری هرچه سریعتر لوله ها و آهن آلات اضافه در شهر گفت: این شهر باید با آمادگی هر چه بیشتر پذیرای مهمانان نوروزی باشد.

وی همچنین با اشاره به مطالبات شهرداری از شهروندان افزود: وصول این ‌مطالبات دشوار است اما انجام شدن این‌مهم دست کم می تواند در زیباسازی شهر مفید واقع شود.

خبر جدید  ترویج فرهنگ شهادت اولین وظیفه‌ی بنیاد شهید و امور ایثارگران/برای حضور در منزل شهدا نباید تبعیض قائل شویم

آسفالت مناسب، حق مسلم شهروندان است

شهردار کلانشهر رشت خطاب به مدیران‌مناطق ۵ گانه و مسئولان‌نواحی ادامه داد : مدیران‌مناطق باید ضمن کمک به وصول مطالبات، برنامه های خلاقانه خود را در زمینه استقبال از بهار اعلام‌کنند و شهرداری مرکز نیز با سنجش های مورد نظر و درنظر گرفتن تشویق های مالی، از ناحیه برتر قدردانی خواهد کرد.

نصرتی با اشاره به مسئولیت مستقیم ناحیه های مختلف شهرداری، بی توجهی آنان را نسبت به چاله های حوزه های تحت مسئولیت، فاجعه خواند و ادامه داد: هر مسئول در هر ناحیه ای موظف است به طور مداوم به خیابانهای حوزه مسئولیت خود سرکشی کند تا دیگر شاهد مشکلات مربوط به آسفالت نباشیم و این ، کمترین‌توقع از مسئولان است.

وی برخورداری از آسفالت مناسب را حق مسلم شهروندان دانست و گفت: اگر شهر گردشگر پذیر از آسفالت مطلوب بی بهره باشد درحق گردشگران ظلم‌ شده است.

شهردار رشت با بیان اینکه مشکلات کارخانه آسفالت شهرداری تا حدودی برطرف شده است افزود: با این‌ حال درصورت عملکرد نامطلوب کارخانه آسفالت شهرداری، باید هرچه سریعتر به پیمانکاران آسفالت بخش خصوصی مراجعه شود.

نصرتی بر برطرف شدن مشکلات آسفالت سطح شهر تاکید کرد و بیان داشت: در حال حاضر مشکلاتی همچون ردیف اعتبار، کد و کمبود پیمانکار وجود ندارد.

نشست شهرداری رشت

هیچ بهانه ای از هیچ مسئولی در خصوص آسفالت، خط کشی خیابان و زیباسازی پذیرفته نمی شود

وی گفت: تمام این‌موارد اتمام ‌حجت با مدیران نواحی است و در ارتباط با حل مشکلات حوزه آسفالت، خط کشی خیابان ها و زیبا سازی شهر هیچ بهانه ای از هیچ مسئولی پذیرفته نمی شود.

نصرتی گردشگران را سفیران شهر نامید و گفت: برای گردشگران هیچ هزینه ای نمی کنیم‌ اما آنان با سفر خود به رشت به تبلیغ این شهر می پردازند و ایجاد کوچکترین مشکلی دست کم ۱۰ سال برای رشت تبلیع منفی در پی دارد بنابراین باید آبروداری کرده و بسیار هوشمندانه و مقتدرانه عمل کنیم.

وی همچنین بر لزوم توجه مسئولان نواحی و مدیران‌مناطق ۵ گانه به مساله انباشت زباله در سطح شهر تاکید کرد و گفت: نباید اجازه داده شود که موارد غیرضروری شهروندان به مدت طولانی در معابر و کوچه ها وجود داشته باشد بنابراین در اسرع وقت باید نسبت به پاکسازی محل ها اقدام شود.

خبر جدید  نرخ سکه و طلا در بازار رشت

شهردار رشت همچنین با اشاره به برخی مجوزهای غیرمجاز در زمینه حفاری ها نیز اضافه کرد: همه مجوزهای شهرداری باید بررسی شده و دریافتی ها بابت صدور مجوزهای حفاری باید مشخص و تعیین‌تکلیف شوند.

از اول اسفند هیچ مجوز حفاری صادر نشود

نصرتی با بیان اینکه از اول اسفندماه هیچگونه ‌مجوز حفاری نباید صادر شود و صدورهای فعلی نیز باید تا ۱۰ روز آینده انجام شوند تاکید کرد: این‌مهم حتما باید با نصب استندها و بیلبورد ها اطلاع رسانی و اعلام شود.

وی همچنین در حوزه زیبا سازی نیز گفت: به دلیل گسترگی امورات درختکاری، کاشت نهال و امورات مربوط به آن باید زودتر از روز درختکاری و با تشریفات لازم این کار آغاز شود .‌

این‌مسئول تاکید کرد: نباید سرانه فضای سبز رشت پایین تر از دیگر شهرهای سراسر کشور اعلام شود.

با حرکتی انقلابی وضعیت فضای سبز رشت را متحول کنیم

نصرتی فضای سبز در شهری همچون رشت را امری حیثیتی خواند و گفت : مشکل فصای سبز در چنین شهری با آب و هوای مساعد قابل درک نبوده و لازم است با حرکتی انقلابی ، وضعیت فضای سبز شهر را متحول نماییم .

وی با اشاره به وجود تکنولوژی جابجایی درختان در علم امروز گفت : امکان‌جابجایی درختان بدون استفاده در هرمکانی، به رشت وجود دارد و مدیران ‌مناطق باید از چنین فرصتی استفاده کنند زیرا تفاوت شهر خوب و بد وجود داشتن دست کم ۲۰۰ درخت در ورودی هر شهر است.

شهردار رشت همچنین خطاب به بانوان شهرداری رشت نیز گفت : هر کدام از این‌بانوان باید یک اصله درخت با مشخصات خود در پارک بانوان بکارند و مسئول سرسبزی نهال کاشته شده خود نیز باشند.

نصرتی همچنین تاکید کرد: نقاشی روی دیوارها نیز باید سه بعدی انجام شود تا ببیننده را متوجه خود کند .

وی با بیان اینکه تمام موارد مطرح شده در این جلسه باید به محض اتمام جلسه توسط مدیران مناطق اجرایی شوند خاطر نشان کرد : درمورد برنامه های عید نوروز باید با جدیت و قاطعیت برخورد کنیم .

شهردار رشت تصریح کرد : قرار نیست در اجرای طرح های مورد نظر ، نقش پولداران را بازی کنیم‌ بلکه امورات باید با نظم‌ و نظام ویژه و با کمترین هزینه اجرایی شوند

خبر جدید  نشستی برای هم افزایی بیشتر رسانه ملی با مدیران روابط عمومی ها و اصحاب رسانه

نصرتی گفت: در این راستا کار خلاقانه و هنرمندانه فراوانی می توان انجام داد و به هیچ وجه به دنبال شیوه های هزینه ای نیستیم .

وی افزود: اکنون زمان دست و پنجه نرم کردن با مشکلات نیست بلکه هرچه سریعتر باید نسبت به برطرف کردن مشکلات اقدام کنیم و نباید هیچ فرصتی را از دست دهیم .

این مسئول همچنین با توجه به موضوع مطرح شده از سوی معاون خدمات شهری شهرداری رشت پیرامون خاموشی برخی از تیربرق های پیاده راه فرهنگی و اختلاف نظر با دادستان شهر اظهار داشت: باید طی نامه ای به دادستان ناراحتی مردم ‌از تاریکی پیاده راه را عنوان ‌نموده و این ‌موضوع را نیز باید در اسرع وقت پیگیری کرد.

وجود دستفروشان به عنوان یک واقعیت شهری پذیرفته و ساماندهی شود

نصرتی همچنین پیرامون موضوع ساماندهی دست فروشان خیابان مطهری این شهر بیان کرد: باید تا پیش از عید نسبت به شناسایی دست فروشان اقدام و مشکلات مربوط به این امر را نیز هرچه سریعتر حل و فصل کرد.

وی وجود دست فروشان را هم‌حسن و هم‌ ایراد خواند و گفت : وجود این افراد باید به عنوان یک واقعیت در هر شهری پذیرفته شود.

شهردار رشت ادامه داد: باید تعریف خاص با رعایت حد و حدود مشخص برای این افراد درنظر گرفت.

نصرتی تاکید کرد: اولویت با حل معضلات مربوط به آسفالت است و رفاه مردم در این زمینه باید فراهم شود.

وی با بیان ‌اینکه برای رفاه حال مردم وارد بازی با پیمانکار نمی شویم افزود: همه مشکلات مربوط به آسفالت، لکه گیریها و نوارهای حفاری باید صورتجلسه شده و برطرف شوند.

شهردار رشت همچنین پیرامون نصب بنرها و داربست ها در سطح شهر نیز گفت: باید با ادبیاتی محترمانه از شهروندان خواست تا نسبت به چنین اموری اقدام‌ نکنند و این‌ مهم باید با زبان اجتماعی اطلاع رسانی شود.

نصرتی همچنین آماده باش تیم شهرداری را در برفی که قرار بود ببارد ستودنی دانست و اضافه کرد: بدون شک با چنین آمادگی اگر بارش برف اتفاق می افتد، تجربه شیرین و متفاوتی از برف برای شهروندان رقم ‌می خورد.

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.