سخنگوی دولت ایجاد بیش از یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی و فعال شدن واحدهای تولیدی به منظور افزایش اشتغال جوانان را دو برنامه مهم دولت در سال ۹۷ عنوان کرد. به گزارش ایلنا از رشت، محمدباقر نوبخت امروز در مراسم خانه‌دار شدن ۱۷۰۰ خانوار مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان  بیان داشت: ...
تاریخ مخابره: دوشنبه 5 فوریه 2018  |  زمان: 17:18 ب.ظ  | شماره خبر: 501   

سخنگوی دولت ایجاد بیش از یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی و فعال شدن واحدهای تولیدی به منظور افزایش اشتغال جوانان را دو برنامه مهم دولت در سال ۹۷ عنوان کرد.

به گزارش ایلنا از رشت، محمدباقر نوبخت امروز در مراسم خانه‌دار شدن ۱۷۰۰ خانوار مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان  بیان داشت: برای سال ۹۷ بر پایه لایحه بودجه‌ای که به مجلس ارائه شد، دو هدف بزرگ تعریف شده؛ ایجاد بیش از یک‌میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی و نیز اینکه بتوانیم واحدهای تولیدی بیشتری فعال کنیم تا افزایش اشتغال جوانان را در پی داشته باشد.

وی افزود: در بودجه ۹۷، فقرزدایی و به صفر رساندن آن تا پایان دولت دوازدهم در دستور کار قرار دارد ضمن اینکه در همین راستا، بودجه برای تامین مسکن مددجویان از چهار هزار به هفت هزار میلیارد تومان در سال آینده افزایش می یابد.

خبر جدید  تجمع بزرگ بسیجیان گیلان همزمان با سراسر کشور

معاون رئیس جمهوری ادامه داد: پرداخت هر کدام از ردیف های بودجه که دولت به لحاظ مالی نتواند آن را پرداخت کند، آنچه مربوط به کمیته امداد امام خمینی (ره) است، صددرصد پرداخت می شود چراکه می داند تخصیص این اعتبار، به شریف ترین انسان ها می رسد.

نوبخت با بیان اینکه تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله قابل توجهی داریم، خاطرنشان کرد: اما این مسئله به منزله آن نیست که اقدامی انجام نشده بلکه تاکنون و طی این ۳۹ سال، راه بسیاری برای تعالی انقلاب و ایران اسلامی پیموده شده است.

وی افزود: دشمنان همواره و همه ساله در تلاش بوده اند که بگویند امسال کار جمهوری اسلامی تمام است، اما بعد از ۳۹ سال می بینیم درخت انقلاب، تنومندتر از گذشته و سرفرازتر باقی مانده در حالی که کشورهای دیگر در آتش و خون هستند.

خبر جدید  عرضه چای در بورس کالای منطقه آزاد انزلی

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه دشمنان برای تحقیر ملت ایران و جمهوری اسلامی موفق نبوده و نیستند، گفت: هم اکنون دولت ماهانه سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای یارانه و ۱۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای حقوق کارمندان در نظر می گیرد که این موارد، نشان دهنده آن است که با وجود همه مشکلات، دولت در حال مدیریت امور است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: مجامع جهانی اعلام کردند نابرابری های اجتماعی تحت عنوان ضریب جینی در ایران با همین وضعیت، به مراتب از برخی کشورها همچون آمریکا، روسیه، چین و ترکیه بهتر است.

خبر جدید  کشف بیش از ۴۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در گیلان

 نوبخت با بیان اینکه اعتقاد داریم هرچه کرده ایم، لازم بوده ولی کافی نیست، گفت: برای ساخت ۲ هزار واحد مسکونی در روستاها، از جانب دولت، تقبل می کنم که قبل از پایان سال، ۱۰۰ درصد اعتبار تخصیص یابد تا کار، با قدرت و قوت انجام شود.

وی با بیان اینکه فرصت برای خدمتگزاری به مردم محدود است، گفت: باید از این فرصت اندک، برای خدمتگزاری بهتر و بیشتر به مردم نهایت استفاده را ببریم. مراسم خانه دار شدن ۱۷۰۰ خانوار مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان امروز با حضور دکتر نوبخت معاون رئیس جمهوری و مهندس پرویز فتاح رئیس کمیته امداد در رشت برگزار شد.

 

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.