معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: اکنون ۶۰ مرکز تحقیقاتی وابسته به بسیج دانشجویی در کشور فعال هستند که اخیراً پنج مرکز جدید نیز در فارس ایجاد شده است. ...
تاریخ مخابره: چهارشنبه 11 نوامبر 2020  |  زمان: 10:07 ق.ظ  | شماره خبر: 56308   

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، حامد اقبالی، معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی کشور در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری آموزشی، پژوهشی و فناوری بین بسیج دانشجویی استان گیلان و دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه حوزه بسیج دانشجویی دارای جنبه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی است، اظهار کرد: مسئله‌محوری و تمرکز بر روی مسائل اولویت‌دار کشور از جمله رویکرد‌های بسیج دانشجویی است.

اقبالی با بیان اینکه این تشکل با سوق‌دادن نیرو‌های جوان، انرژی‌های لازم و تخصص‌ها در حوزه‌های مختلف برای حل مسائل کشور گام بر‌می‌دارد که می‌تواند مبتنی‌بر دانش و مطالبه‌گری باشد، افزود: هرجا که نیاز باشد، وارد میدان شویم، نیرو‌های جهادی وارد عرصه اجرا می‌شوند.

معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی کشور با بیان اینکه بسیاری از مسائل کشور نیازمند بررسی دقیق و علمی برای شناخت مسئله است، اضافه کرد: شناخت مسئله به این معناست که مسائل را دقیق بشناسیم و پاسخ و راهکار‌های لازم را نیز پیدا کنیم و اکنون بیش از ۶۰ مرکز تحقیقاتی وابسته به بسیج دانشجویی در کشور در حال فعالیت هستند که اخیراً پنج مرکز جدید نیز در فارس ایجاد شد.

خبر جدید  تریبون آزاد «مجلس قوی» در راهپیمایی امروز گیلان برگزار شد + فیلم و عکس

وی با بیان اینکه این مراکز تحقیقاتی تبدیل به یک جریان در کشور شده و مسیر جدیدی را در اختیار دانشجویان انقلابی قرار داده تا در عرصه علم و فناوری ورود کنند، بیان کرد: بعضی از این مراکز تحقیقاتی که دارای سابقه بیشتری هستند، دستاورد‌های بزرگ‌تری هم داشته‌اند.

اقبالی ۱۲ راهکار سیستمی مبارزه با فساد را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: طرح گزارشگری فساد توسط مردم و کارکنان نهاد‌ها که نیمی از فساد‌ها از این طریق کشف می‌شود؛ اما در کشورمان استفاده نمی‌شد به تصویب مجلس رسید.

خبر جدید  پژوهش گامی بسوی گسترش بصیرت، دانش و آگاهی نسبت به پدیده های پیرامون است

معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی کشور با اشاره به برخی اقدامات مؤثر فعالان بسیج دانشجویی اظهار کرد: اندیشکده امیرکبیر اکنون جزو ۱۰ اندیشکده مؤثر کشور شناخته می‌شود که برآمده از بسیج دانشجویی است که نشان می‌دهد این جریان ظرفیت‌های زیادی دارد.

معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی کشور خاطرنشان کرد: نیمی از مراکز تحقیقاتی وابسته به بسیج دانشجویی در کشور نوپا هستند و اقداماتی مانند پشتیبانی محتوایی از این مراکز، پشتیبانی تشکیلاتی و شبکه‌سازی بین آن‌ها برای افزایش تجارب و هم‌افزایی آن‌ها و فعالیت شبکه مشاوران و اتصال به نیازمندی‌هایی که نهاد‌های مختلف دارند ازجمله حمایت‌های بسیج دانشجویی از این مراکز است.

خبر جدید  مدرسه‌ای در لرستان با نام خیرین دانشگاه گیلان بنا می‌شود

اقبالی توضیح داد: این تشکل از روز نخست که دانشجو وارد دانشگاه می‌شود برای دانشجویان برنامه دارد تا افراد با رشته، صنعت و بازار کار خود آشنا شوند و مسائل مرتبط با رشته خود را بدانند و انگیزه و دغدغه لازم برای دانشجو ایجاد شود.

وی تصریح کرد: پس از این مراحل، بازدید‌های میدانی و ارائه مشاوره خواهیم داشت و با برگزاری دوره‌های استعدادیابی، استعداد‌ها شناسایی می‌شوند و عملاً توانمندسازی شکل می‌گیردد؛ بنابراین بسیج دانشجویی بسترسازی برای این سیر رشد تخصصی دانشجویان را بر خود واجب می‌داند و آن را دنبال می‌کند تا دانشجویان در راستای حل مسئله گام بردارند.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.