گروه اجتماعی: رنجکش یکی از انگیزه های انقلاب اسلامی مردم در سال ۵۷ را فراگیری آموزه ها و فرهنگ قرآنی دانست و گفت: باید تلاش کنیم جوانان را با این مفاهیم آشنا سازیم. به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، یونس رنجکش، فرماندار شهرستان آستارا امروز، ۱۷ بهمن در مراسم تجلیل از پیشکسوتان قرآنی شهرستان، ضمن تبریک ...
تاریخ مخابره: سه‌شنبه 6 فوریه 2018  |  زمان: 20:35 ب.ظ  | شماره خبر: 819   

گروه اجتماعی: رنجکش یکی از انگیزه های انقلاب اسلامی مردم در سال ۵۷ را فراگیری آموزه ها و فرهنگ قرآنی دانست و گفت: باید تلاش کنیم جوانان را با این مفاهیم آشنا سازیم.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، یونس رنجکش، فرماندار شهرستان آستارا امروز، ۱۷ بهمن در مراسم تجلیل از پیشکسوتان قرآنی شهرستان، ضمن تبریک دهه فجر و گرامیداشت ایام فاطمیه، اظهار کرد: دغدغه‌های جامعه قرآنی برای گسترش و بسط فرهنگ قرآنی باید در جامعه اسلامی فراگیر شود.

وی یکی از انگیزه های انقلاب اسلامی مردم در سال ۵۷ را فراگیری آموزه ها و فرهنگ قرآنی دانست و گفت: باید تلاش کنیم جوانان را با این مفاهیم آشنا سازیم لذا تلاش های بسیاری در این سال ها از سوی متولیان امر شده است تا جامعه ما در مسیر تعالیم قرآنی قرار بگیرد.

خبر جدید  میله های مسیر بی.آر.تی رشت برچیده شد + تصاویر

این مقام مسئول اضافه کرد: ما نیاز داریم حوزه نفوذ فرهنگ قرآنی در جامعه بیشتر شود، چراکه اگر در مسیر تعالی آموزه های مختلف قرآنی قرار بگیریم به طور یقین بسیاری از چالش‌ها و دغدغه‌هایی که امروز درگیر آن هستیم پیشگیری و درمان خواهد شد. البته کاستی‌ها زیاد است و رفع آن همت والا می‌طلبد، اما اگر نبود همت عالی اینگونه جمع ها و تشکل های مردمی، موفقیت هرگز میسر نمی شد.

فرماندار آستارا با اشاره به تهیه ساختمانی برای دارالقرآن در این شهرستان، گفت: اگرچه تلاش جامعه قرآنی بدون داشتن ساختمانی مجزا در این سال ها ستودنی است و نشان دادند انگیزه ها فراتر از اینهاست، اما دستگاه‌های پشتیبان به ویژه دستگاه های اجرایی و حاکمیتی نیز باید در این مسیر برنامه‌ریزی داشته باشند لذا به آموزش و پرورش و شهرداری توصیه هایی در این زمینه داشته ایم حتی در شورای آموزش و پرورش مصوب کردیم که اگر مدرسه ای خالی از دانش آموز است و قابلیت تبدیل به فضای فرهنگی را دارد معرفی کنند تا برای اینگونه برنامه ها استفاده شود.

خبر جدید  ضرورت حل مشکلات پرورش دهندگان ماهی در روستاهای حاشیه تالاب

وی تصریح کرد: فعالین عرصه قرآنی نیز اگر مکانی را مناسب این مهم دیدند به ما پیشنهاد دهند و یا اگر قطعه زمینی از سوی خیرین به این منظور واگذار شد را معرفی کنند ما نیز قول می‌دهیم در بودجه سال آینده هزینه‌های ساخت دارالقرآن را پیش بینی نماییم، در هر حال این همت در شهرستان است تا مشکل برطرف شود.

رنجکش به اعتبارات فرهنگی شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: فرمانداری به عنوان یک دستگاه ستادی بودجه مستقلی ندارد و ماموریت آن نظارت حاکمیتی است ولی سازمان‌هایی چون اوقاف، تبلیغات اسلامی و ارشاد اسلامی بودجه مستقلی تحت عنوان فعالیت های قرآنی در اختیار دارد که می توان از آن بهره برد. در هر حال این آمادگی در فرمانداری وجود دارد تا اگر برنامه‌ریزی کلانی داشته باشید حمایت‌های لازم را انجام دهیم.

خبر جدید  یادواره سردار شهید «حسین املاکی» با برد ملی برگزار می شود

وی افزود: با توجه به جایگاه مرزی شهرستان و نقش پیام دهی آن و همچنین خلاء یک برنامه قرآنی فراگیر، این آمادگی هست تا اگر برنامه ریزی هایی درخصوص برگزاری مجامع بزرگ قرآنی و یا یک همایش ملی قرآنی داشته باشید از آن حمایت و در مسیر برگزاری کمک های لازم را انجام دهیم.

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.