امام جمعه رشت : برخی ها بجای ساز مخالف زدن ، برای خدمت به جامه و رفع مشکلات اساسی مردم تلاش کنند . ...
تاریخ مخابره: جمعه 11 اکتبر 2019  |  زمان: 20:30 ب.ظ  | شماره خبر: 55104   

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ، استاندار امروز در نشست ساماندهی امور جوانان گیلان با بیان اینکه دولت به توانمندی جوانان در همه زمینه ها باور دارد گفت : به رغم برخی مقاومت ها در بکارگیری جوانان روند حضور جوانان در پست های اجرایی و مدیریتی در گیلان با قوت ادامه خواهد داشت.
ارسلان زارع در ادامه حمایت از بخش خصوصی برای توسعه اشتغال در گیلان را ضروری دانست و افزود : با تمام توان از طرح های اشتغالزا که جوانان در آن مشارکت دارند حمایت می کنیم.
وی رشد فزاینده تسهیلات اعطایی به جوانان را نشانه توجه جدی مدیران استان و همت دستگاه های اجرایی برای حل مشکلات جوانان دانست.
معاون جوانان وزیر ورزش و جوانان هم از افزایش اعتبارات و تسهیلات اختصاص یافته به امور جوانان در سال کنونی خبر داد.
محمد مهدی تندگویان افزود : تسهیلات ویژه ازدواج از ۱۵ هزار میلیارد تومان پارسال به ۳۰ هزار میلیارد تومان در سال ۹۸ خواهد رسید.
وی گفت : طرحی را برای تسهیل در جذب و اثربخشی این تسهیلات در دستورکار داریم که براساس آن تسهیلات و اعتبارات ویژه امور جوانان درقالب قرارداد به سرمایه گذاران داده می شود تا درعوض امکانات ازدواج و اشتغال جوانان را مهیا کند .
معاون جوانان وزیر ورزش و جوانان ایجاد تعاونی جوانان و انجمن خیرین ازدواج و همچنین تقویت و توسعه تشکل های مردم نهاد در حوزه جوانان را از برنامه ها و اولویت های وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد.
محمد مهدی تند گویان با بیان اینکه اداره کل ورزش جوانان جزء ۵ استان برتر کشور در فعالیت های مربوط به جوانان است افزود : با این حال آسیب هایی در این حوزه وجود دارد که باید با همکاری دیگر دستگاه ها برطرف شود.
مدیر کل ورزش و جوانان اگیلان هم گفت : ۲۰۰ طرح و برنامه در حوزه امور جوانان در در یکسال اخیر مصوب شد که ۵۵ مورد آن از جمله پرداخت ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج اجرا شده است.
مریم بخشی افزود : با همیاری خیرین کمک هزینه ۲هزار زوج گیلانی امسال تامین و پرداخت می شود.
مدیرکل دفتر مدیر کل هماهنگی و نظارت وزارت ورزش و جوانان هم گفت : بر اساس ارزیابی ها وضعیت جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان در شهرستان های استان مطلوب نیست.
محمود محدث افزود : در جلسات استانی هم ۳۶ درصد دستگاه های اجرایی در سطح معاونت در این جلسات شرکت کرده اند و این به این معناست که موضوع مهم جوانان که دغدغه جدی کشور است شاید برای مدیران این دستگاه ها مهم نیست.
وی گفت : بعنوان مثال در برخی شهرستان ها مثل رضوانشهر ۲ و نیم سال است که جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان برگزار نشده است.
امیر حسین آل اسحاق مدیرکل طرح های ملی و فراگیر وزارت ورزش و جوانان هم گیلان را استان الگو در زمینه اجرای طرح ها اشتغال خرد جوانان ذکر کرد و گفت : این استان صد درصد تسهیلات حوزه جوانان را جذب کرده است.
اعظم کریمی مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه جوانان وزارت ورزش و جوانان هم آمار طلاق و ازدواج را در گیلان مناسب ندانست و گفت : آمار طلاق در گیلان از میانگین کشوری بیشتر است.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  ثبت‌نام 842 طرح در سامانه کارا/ اشتغالزایی ؛اولویت‌های اصلی دولت و استان
0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.