مسئول بیماری‌های زئونوز وزارت بهداشت بعلت حساسیت بیماری تب خونریری دهنده کریمه-کنگو (CCHF) در شبکه بهداشت شهرستان رودسر حضور یافت. ...
تاریخ مخابره: سه‌شنبه 11 آگوست 2020  |  زمان: 11:23 ق.ظ  | شماره خبر: 56092   

شعار سال:«دکتر حمید سرهندی» رئیس شبکه دامپزشکی رودسر اظهار داشت: متاسفانه بیماری تب کریمه-کنگو با افزایش کنه در مناطق روستایی و مراتع در شهرستان رودسر و املش در فصل بهار و تابستان شیوع زیای پیدا کرده و در اکثر مناطق گیلان نیز این بیماری مشاهده شده و در همین راستا اقدامات ارزنده ایی از سوی دامپزشکی از جمله سمپاشی در مراکز آلوده، برگزاری کلاس های آموزشی و توزیع بروشور در مناطق صعب العبور اشکورات به اجرا در آمد و با توجه به شیوع این بیماری در جامعه انسانی بایستی همکاری های مشترک بیشتری بین این دو ارگان انجام شود.

خبر جدید  راه اندازی نخستین تاکسی گردشگری کشور در گیلان

«دکتر زینالی» مسئول بیماری های زئونوز وزارت بهداشت در این جلسه بر همکاری هرچه بیشتر مراکز بهداشت با شبکه های دامپزشکی و همچنین همکاری با کارشناسان در زمینه بیماری یابی و تاثیر گذاری سموم و موارد دیگر و بر برگزاری آموزش های مشترک از طریق مراکز بهداشت با دامپزشکی در روستاها بویژه منطقه اشکورات تاکید کرد.

«دکتر طالشی» مسئول بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان نیز در این جلسه علاوه بر همکاری های مشترک دامپزشکی با مراکز بهداشت در زمینه های مختلف پیشگیری از این بیماری از جمله آموزش در صدا و سیمای مرکز گیلان، بر عدم جذب اعتبارات دامپزشکی و کمبود امکانات و نیروی انسانی در این سازمان تاکید کرد.

خبر جدید  با التزام به قانون و افزایش مهارت خودکنترلی برای انجام وظایف محوله همت شود

در این جلسه رئیس شبکه دامپزشکی املش، مدیران شبکه و مرکز بهداشت، مدیران بیماریهای عفونی بیمارستان دو شهرستان رودسر و املش و همچنین دکتر رخشاد مدیر گروه بیماری های معاونت بهداشتی و کارشناس دانشگاه علوم پزشکی گیلان حضور داشتند و همه اعضاء حاضر در این جلسه بر همکاری جهت مقابله و پیشگری از بیماری تب کریمه-کنگو تاکید کردند.

خبر جدید  فرهنگ بومی و دینی گیلان در اجرای طرح بوم گردی توجه شود

«دکتر میرهاشمی» رئیس مرکز بهداشت رودسر از جلسه مشترک مدیران بهداشت و دامپزشکی با فرماندار شهرستان خبر داد و گفت: تلاش می کنیم اعتبارات لازم جهت ساخت حمام ضد کنه دام نیز تامین شود.

شهرستان رودسر با ۱۳۴۰ کیلومتر مربع یکی از شهرستان های وسیع استان گیلان است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی حکیم مهر ، تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۹، کد خبر: ۵۸۸۵۷ ،www.hakimemehr.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.