مدیرکل روابط عمومی و تشریفات استانداری گیلان در جوابیه ای به یکی از رسانه های استان، ادعای غیرقانونی بودن انتصاب چهار بخشدار جوان را رد کرد و از همه رسانه ها خواست پیش از انتشار گزارش ها و مطالب مشابه، نسبت به کسب اطلاعات صحیح اقدام کنند. شعار سال : اینفوگراف انتصاب چهار بخشدار غیر ...
تاریخ مخابره: دوشنبه 24 سپتامبر 2018  |  زمان: 12:57 ب.ظ  | شماره خبر: 21775   

مدیرکل روابط عمومی و تشریفات استانداری گیلان در جوابیه ای به یکی از رسانه های استان، ادعای غیرقانونی بودن انتصاب چهار بخشدار جوان را رد کرد و از همه رسانه ها خواست پیش از انتشار گزارش ها و مطالب مشابه، نسبت به کسب اطلاعات صحیح اقدام کنند.

شعار سال : اینفوگراف انتصاب چهار بخشدار غیر قانونی از سوی استاندار

در جوابیه استانداری گیلان  آمده است: ضمن گرامیداشت سالروز عروج خبرنگار شهید محمود صارمی و با تبریک روز خبرنگار، با عنوان ‘ به بهانه صحبت‌های استاندار در نشست خبری؛ انحراف از قانون با شعار قانون‌گرایی! ‘ صرفا در ارتباط با «بخش حقوقی و شبهه قانونی مطرح شده نسبت به انتصاب ۴ بخشدار جوان و غیر‌مستخدم دولت» توضیحات ذیل ارسال می شود، مقتضی است وفق ماده ۲۳ قانون مطبوعات و خبرگزاری ها، نسبت به انتشار اقدام نمایید.
به موجب حکم مصرح در تبصره ماده ۷ لایحه قانونی اصلاح قانون تقسیمات کشوری و وظایف فرمانداران و بخشداران مصوب ۱۳۱۶ (اصلاحی مصوب ۱۳۵۸ شورای انقلاب)؛ «بخشدار از بین مستخدمین رسمی دولت یا اشخاصی که دارای سابقه خدمت دولتی نیستند به پیشنهاد استاندار و حکم وزارت کشور منصوب می شود.» لذا انتصابات مورد اشاره به موجب حکم و تجویز صریح قانونگذار، تفویض اختیار بدون قید و شرط وزیر محترم کشور به استانداران در صدور حکم انتصاب بخشداران و قاعده مسلم حقوقی «ملازمه اذن در شی با اذن در لوازم آن» که در موارد مکرر قانونی از جمله در ماده ۶۷۱ قانونی مدنی تصریح شده است، انجام پذیرفته و در دولت های مختلف نیز از این ظرفیت قانونی به میزان گسترده‌تری استفاده شده است.
با عنایت به این موضوع که مطلب مذکور فاقد معیارهای حرفه ای یک گزارش یا خبر است و بیشتر به یادداشت -البته بدون درج نام نگارنده- شباهت دارد؛ نگارنده محترم این نکته بدیهی را نادیده گرفته است که بخشنامه های موخرالصدور معاون محترم توسعه منابع وزارت کشور خطاب به استانداران سراسر کشور مبنی بر توقف استفاده از این ظرفیت قانونی نیز، همگی بعد از انتصاب بخشداران مذکور صادر گردیده‌اند و فاقد قید تسری به سابق بوده و قابلیت عطف به ماسبق ندارند.
نهایتا اینکه انتصاب ۴نفر از جوانان ذیصلاح به سمت بخشداری نیز در راستای بکارگیری از ظرفیت‌های قوانین جاری کشوری و همسو با تاکیدات مکرر و حکیمانه مقام معظم رهبری، ریاست محترم جمهوری و سیاست‌های دولت تدبیر و امید در استفاده از ظرفیت جوانان در سطوح مدیریتی و توام با بکارگیری ده‌ها نفر از جوانان مستخدم دولت در سایر سمت‌های مدیریتی انجام پذیرفته و این رویکرد، مطالبه قاطبه جوانان بوده و نیازمند استمرار می باشد و قطعا این انتظار از همه دلسوزان وجود دارد که مسیر نقش‌آفرینی جوانان در امور کشور را تسهیل نمایند.
امید است اهالی پرتلاش و شریف رسانه به منظور جلوگیری از تکرار طرح موارد نادرست و بر اساس رسالت حرفه‌ای، پیش از انتشار گزارش ها و مطالب مشابه، نسبت به کسب اطلاعات صحیح اقدام نمایند که در این راستا اداره کل روابط عمومی استانداری گیلان، کمافی‌السابق آمادگی خود را جهت ارائه اطلاعات صحیح و پاسخ به سوالات احتمالی رسانه‌ها اعلام می دارد.
مرتضی عاطفی

خبر جدید  اکثر تحصیلکردگان فاقد مهارت‌های اجتماعی و حرفه‌ای هستند

مدیرکل روابط عمومی و تشریفات استانداری گیلان

شعار سال ، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار:۲۰ مرداد۱۳۹۷، کد خبر:۱۳۹۷۰۵۲۰۰۰۰۰۲۲، gilan.farsnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.