خبرگزاري آريا-شهردار رشت گفت: در بودجه سال ۹۷ به طوري برنامه ريزي شده که شاهد توزيع عادلانه بودجه در تمامي سرفصل ها هستيم. مسعود نصرتي در جلسه کمسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر رشت با اشاره به اينکه امروز شهرداري ها تنها يک دستگاه خدمت رسان در حوزه هاي عمراني نيستند اظهار داشت: امروزه حوزه مديريت ...
تاریخ مخابره: پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970  |  زمان: 03:30 ق.ظ  | شماره خبر: 369   

توزيع عادلانه منابع مالي در بودجه 97 شهرداري

خبرگزاري آريا-شهردار رشت گفت: در بودجه سال ۹۷ به طوري برنامه ريزي شده که شاهد توزيع عادلانه بودجه در تمامي سرفصل ها هستيم.

مسعود نصرتي در جلسه کمسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر رشت با اشاره به اينکه امروز شهرداري ها تنها يک دستگاه خدمت رسان در حوزه هاي عمراني نيستند اظهار داشت: امروزه حوزه مديريت شهري به عنوان يک نهاد فرهنگي و اجتماعي نقش پررنگ تري ايفا مي کند.
نصرتي اذعان داشت: اگر مي خواهيم کار فرهنگي انجام دهيم اول بايد به حقوق شهروندي بپردازيم.
وي با اشاره به اينکه نهادها و گروه هاي مختلفي به مقوله فرهنگ مي پردازند بيان کرد: حداقل ۲۴ دستگاه به فرهنگ مي پردازند.
شهردار رشت مديريت شهري را متولي پرداختن به حقوق شهروندي و فرهنگ شهرنشيني عنوان کرد و افزود: به طور مثال اگر زباله اي در سطح شهر جمع آوري نشود همه شهرداري را مسئول و متولي اين امر مي دانند.
نصرتي همچنين با اشاره به بودجه سال ۹۷ شهرداري گفت: سعي ما اين است منابع مالي در همه حوزه ها عادلانه تقسيم شود.
محمد حسن عاقل منش نيز گفت: شوراي شهر رشت در شوراي فرهنگ عمومي شهرستان رشت و استان گيلان نماينده اي ندارد.
 رئيس کميسيون فرهنگي اجتماعي شوراي اسلامي شهر رشت ضمن تبريک به مناسبت ايام الله دهه فجر و تسليت ايام فاطميه اظهار داشت: انقلاب اسلامي يک هديه الهي بود و وحدت کلمه رمز پيروزي اين انقلاب بزرگ بود.
وي با اشاره به ايام فاطميه اظهار کرد: مديريت شهري نصب پرچم هاي سياه در پل ها، ميادين و ساختمان هاي اداري شهرداري را در دستور کار خود قرار دهد و فضاسازي مناسب در اين زمينا انجام شود.
عاقل منش ماندگاري انقلاب اسلامي را مرهون خون شهدا دانست و يادآور شد: جوانان ما قبل از انقلاب و پس از پيروزي انقلاب در دوران دفاع مقدس جانفشاني کردند و جان نثاري آنها امروز نيز ادامه دارد.
رئيس کميسيون فرهنگي شوراي شهر رشت تصريح کرد: اميدواريم بتوانيم با برگزاري يادواره هاي شهدا و اقداماتي نظير چاپ آثار شهدا و ايثارگران در راستاي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت گام برداريم.
عاقل منش ابراز اميدواري کرد در آينده تفاهم نامه اي بين شهرداري رشت و ستاد کنگره هشت هزار شهيد استان گيلان در راستاي تعاملات هدفمند و بيشتر منعقد شود و به صورت کيفي تر با ستاد کنگره هشت هزار شهيد گيلان تعامل برقرار شود.
عاقل منش با اشاره به حضور شهردار رشت در کميسيون فرهنگي شورا بيان داشت: از شهردار رشت دعوت کرديم تا ديدگاه ايشان را در خصوص بودجه فرهنگي سال آينده رشت بشنويم و اولويت ما در حوزه فرهنگي بايد توسعه فرهنگ شهرنشيني باشد.
وي با اشاره به اينکه حاشيه رودخانه هاي رشت ظرفيت مناسبي براي احداث زمين هاي روباز ورزشي است گفت: در دوره سوم شوراي شهر از اين ظرفيت براي ساخت زمين هاي ورزشي استفاده شد و مي توانيم اين اقدام را در شوراي پنجم هم ادامه دهيم.
رئيس کميسيون فرهنگي شوراي شهر رشت به ضرورت تدوين پکيج کامل و مناسب براي سراي محلات شهرداري تاکيد کرد و گفت: بايد بتوانيم خروجي مناسب از سراي محلات دريافت کنيم و با تقويت سراي محلات مي توان از بسياري از آسيب هاي اجتماعي در سطح محلات‌ با نگاه تقويت و آموزش فرهنگ شهروندي جلوگيري کرد.
محمدحسن عاقل منش با اشاره به اينکه شوراي شهر رشت در شوراي فرهنگ عمومي شهرستان و استان نماينده اي ندارد اذعان داشت: در گذشته مصوبه اي در اجلاس دوره اي روساي کميسيون هاي فرهنگي، اجتماعي و زيست شهري کلانشهرها در مراکز استان ها بود مبني بر اين که روساي کميسيون هاي فرهنگي شوراهاي کلانشهرها و مراکز استان ها در شوراي فرهنگ عمومي استان خود عضويت رسمي يابند و در همان مقطع از طريق شوراي عالي استان هاي کشور نامه اي در اين خصوص به وزارت کشور و استانداران سراسر کشور ارسال شد و ما هم از مسئولان مربوطه و دبيرخانه شوراي فرهنگ عمومي مي خواهيم در اين زمينه رسيدگي و اقدام کنند چرا اينکه شهر رشت به عنوان مرکز استان گيلان عمده برنامه هاي فرهنگي و اجتماعي و مناسبت هاي ملي و مذهبي را حمايت مي کند و نقش به سزايي در تصميم گيري ها دارد و صرفا نبايد شورا و شهرداري را به عنوان يک نهاد پول دهنده و امکانات دهنده ديد بلکه بايد با وسعت کاري مجموعه مديريت شهري را به عنوان يک نهاد تصميم گير و تصميم ساز هم ملاحظه کرد.
وي همچنين با اشاره به اينکه خانه سميعي رشت پس از سال ها رها شدن احيا شده و در اختيار جمعي از فعالان صنايع دستي قرار گرفته است گفت: همه ما بايد کمک کنيم بناهاي تاريخي رشت احيا شوند و در زمينه احياي خانه صميمي نيز مي توانيم پيگيري لازم را از طريق کميسيون فرهنگي شورا و شهرداري انجام دهيم.
 رئيس شوراي اسلامي شهر رشت نيز در اين جلسه اظهار کرد: هرچه در راه شهدا و خانواده هاي شهدا کار کنيم بازهم کم است.
سيد اميرحسين علوي تاکيد کرد: شوراي پنجم در کنار تک تک مساجد و هيئت هاي مذهبي قرار دارد و حمايت هاي زيادي انجام داده است.
 احمد رمضانپور نرگسي نيز در اين جلسه گفت: بايد فرهنگ انقلاب را به نسل سوم و نسل جوان معرفي کنيم.
عضو کميسيون فرهنگي شوراي شهر رشت افزود : شهدا براي پيروزي انقلاب اسلامي زنان و مردان بزرگي مبارزه کردند و به شهادت رسيدند.
 فرهام زاهد ديگر عضو کميسيون فرهنگي نيز بر استفاده از ظرفيت سازمان هاي مردم نهاد تاکيد کرد.
ابراهيم جوادي،رئيس ستاد کنگره هشت هزار شهيد گيلان در اين جلسه با اشاره به اينکه امروزه تهاجم فرهنگي به منازل کشيده شده است گفت: پاد زهر تهاجم فرهنگي توجه به فرهنگ ايثار و شهادت است.
وي استان گيلان را جزو ۵ استان برتر کشور در زمينه برگزاري يادواره هاي شهدا و توجه به مقوله ايثار و شهادت عنوان کرد.
رئيس ستاد کنگره هشت هزار شهيد گيلان تصريح کرد: اين ستاد ۶۰۰ يادواره شهدا را پشتيباني مي کند و همچنين ۱۵ يادواره شهدا در ايام الله دهه فجر برگزار مي شود.
سرهنگ جوادي با اشاره به اينکه کانال هاي ضد انقلاب براي جذب مخاطب از عکس شهدا استفاده مي کنند گفت: دشمن مي داند قلب جامعه ما با شهادت انس دارد.
وي با بيان اينکه بعد از برگزاري کنگره هشت هزار شهيد گيلان انتظارات از استان گيلان افزايش يافته است مطرح کرد: کارهايي که در زمينه فرهنگ ايثار و شهادت در رشت انجام مي شود در کل کشور بازتاب دارد.
رئيس ستاد کنگره هشت هزار شهيد گيلان تاکيد کرد: يادواره شهدا متعلق به همه است و نبايد از آن بهره برداري سياسي شود.
سرهنگ جوادي همچنين از چاپ ۵ کتاب مدافعان حرم با همکاري شهرداري رشت خبر داد.
فاطمه قديمي،مدير ارتباطات و امور بين الملل شهرداري رشت با اشاره به اقدامات حوزه روابط عمومي شهرداري در ايام الله دهه فجر اظهار کرد: در خصوص تبليغات محيطي تقسيم کار لازم با سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهرداري رشت انجام شد.
وي سياه پوش شدن شهر، آذين بندي، تهيه سيستم صوت مراسم روز ۲۲ بهمن و همکاري با ارشاد براي برگزاري جشنواره فيلم فجر را از جمله اقدامات شهرداري رشت در ايام الله دهه فجر عنوان کرد.
مدير ارتباطات و امور بين الملل شهرداري رشت از برگزاري جشنواره آشپزي ويژه خبرنگاران با مشارکت بسيج رسانه خبر داد و گفت: همچنين با مشارکت صدا و سيما جشن مراسم جشن شب ۲۲ بهمن را در قالب جشن راديو انقلاب پوشش رسانه اي و راديويي داده مي شود.
قديمي خاطرنشان کرد: تلاش مي کنيم در ايام الله دهه فجر و ايام فاطميه چهره شهر رشت را مناسب سازي کنيم.
سجاد محجوب،رئيس سازمان سيما،منظر و فضاي سبز شهري شهرداري رشت نيز در اين جلسه به ارائه گزارشي از اقدامات اين سازمان در ايام الله دهه فجر و ايام فاطميه پرداخت.
محجوب ساخت المان هاي ويژه با نام حضرت فاطمه زهرا(س)، نصب پرچم هاي سياه رنگ در ميادين و سياه پوش شدن شهر را از جمله اقدامات انجام شده در ايام فاطميه عنوان کرد.
رئيس سازمان سيما،منظر و فضاي سبز شهري شهرداري رشت خاطرنشان کرد: به مناسب ايام مبارک دهه فجر نيز آذين بندي ميادين، نورپردازي و ساخت دکور ۲۲ بهمن در دستور کار ما قرار دارد

خبر جدید  راه آهن قزوین - رشت یکی از کارهای بسیار بزرگ زیربنایی است که در مراحل پایانی اجرا قرار دارد

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.