محقق جایگاه گیاهان دارویی و طب سنتی گفت: تمرکز بر جایگاه گیاهان دارویی منجر به توسعه صنعت گردشگری می شود. به گزارش ایس‌، ریحانه تفاهمی در توسعه صنعت گردشگری، در همایش ملی چای و دمنوش های گیاهی‌، گفت: استفاده از گیاهان دارویی به منظور درمان با تاریخ زندگی انسان همزمان است. وی با بیان اینکه ...
تاریخ مخابره: پنج‌شنبه 1 فوریه 2018  |  زمان: 14:29 ب.ظ  | شماره خبر: 771   

محقق جایگاه گیاهان دارویی و طب سنتی گفت: تمرکز بر جایگاه گیاهان دارویی منجر به توسعه صنعت گردشگری می شود.

به گزارش ایس‌، ریحانه تفاهمی در توسعه صنعت گردشگری، در همایش ملی چای و دمنوش های گیاهی‌، گفت: استفاده از گیاهان دارویی به منظور درمان با تاریخ زندگی انسان همزمان است.

وی با بیان اینکه انسان در تمام دوران تاریخی پاره‌ای جز توسل به گیاهان نداشت، افزود: اگرچه در نیم قرن گذشته استفاده از گیاهان شیمیایی و سنتزی به شدت رواج یافت ولی به سرعت به دلیل آثار زیان بار آنها بر زندگی سبب گرایش مجدد مردم به گیاهان دارویی شد.

خبر جدید  اتصال انزلی به شبکه ریلی در جهت تکمیل پروژه ۹۰۰ میلیارد دلاری راه ابریشم جدید

تفاهمی ادامه داد: نقش و اهمیت گیاهان دارویی در بهبود سطح سلامت و ارتقای کیفیت زندگی مردم و همچنین ایجاد فرصت شغلی از طریق تولید اقتصادی گیاهان دارویی و فرآورده‌های آن ایجاب می‌کند، مسائل جذب افراد مریض و نیازمند به مداوا برای درمان و گذراندن اوقات نقاهت به عنوان گردشگر در قالب توریست درمانی مورد توجه قرار گیرد.

خبر جدید  طنین لبیک یا حسین (ع)مادران در گیلان پیچید

وی تصریح کرد: با در نظرگرفتن این واقعیت که مزارع و محل پرورش و رویشی اکثر گیاهان دارویی در سطح جهان در روستاها قرار دارد و با توجه به اثرات مفید گردشگر درمانی با استفاده از طب سنتی-گیاهان داوریی، برای جذب گردشگران خاص (افراد مریض) در نواحی روستایی می‌تواند زمینه توسعه روستایی را فراهم کند.

خبر جدید  حکم سگ‌آزار شفتی صادر شد

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.