خبرگزاري آريا- فرماندار صومعه سرا گفت: تقويت اقتصاد عامل اصلي رسيدن به توسعه همه جانبه است و ترغيب و تشويق جامعه روستايي جهت مشارکت در مباحث اقتصادي ضروري است. به گزارش خبرگزاري آريا از صومعه سرا فتح اللهي در جلسه کارکروه اشتغال شهرستان صومعه سرا ضمن تسليت ايام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و همچنين ...
تاریخ مخابره: پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970  |  زمان: 03:30 ق.ظ  | شماره خبر: 379   

تقويت اقتصاد عامل اصلي رسيدن به توسعه همه جانبه

خبرگزاري آريا- فرماندار صومعه سرا گفت: تقويت اقتصاد عامل اصلي رسيدن به توسعه همه جانبه است و ترغيب و تشويق جامعه روستايي جهت مشارکت در مباحث اقتصادي ضروري است.

به گزارش خبرگزاري آريا از صومعه سرا فتح اللهي در جلسه کارکروه اشتغال شهرستان صومعه سرا ضمن تسليت ايام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و همچنين گراميداشت دهه مبارکه فجر با بيان اينکه خداوند منان را شاکريم که افتخار خدمت به خلق و مردم شريف ايران اسلامي را نصيبمان کرده ،گفت؛ انقلابي که در بهمن ۵۷ در ايران به پيروزي رسيد يکي از مباحث روز دنيا و مطرح شده در جهان است که تاريخ ،مشابه آنرا بخود نديده و اين اتفاق مهم درشرايطي رقم خورد که بدون تجهيزات نظامي وحمايت قدرتها و تنها با توکل به خدا همراه بود.
وي با بيان اينکه ما از انقلاب آموختيم که اگر جنگي به ما تحميل شد بدون درنظر گرفتن تجهيزات و امکانات نظامي کم ِخود نسبت به دشمن به مقاومت و ايستادگي بپردازيم ،خاطر نشان کرد؛ايام دهه فجر فرصت مناسبي است براي ارائه گزارش عملکرد دولت و دستاوردهاي نظام به مردم واينکه کارهاي انجام شده از لحاظ عمراني اقتصادي ودر کل شاخص توسعه را بيان کنيم.
وي با اشاره باينکه تا انسان خود توسعه نيابد و فکر توسعه پيدا نکند نميتواند به توسعه دست يابد بيان داشت؛ محور  توسعه انسان است و با تفکر و تن سالم و تقويت روح جامعه به سمت پويايي و سلامت مي توان به توسعه همه جانبه دست يافت.
فرماندار صومعه سرا تقويت اقتصاد را عامل اصلي رسيدن به توسعه همه جانبه تلقي کرد و عنوان نمود؛ اقتصاد با اشتغال همراه است و  هر کدام بدون ديگري قابل لمس و قابل تحقق نخواهند بود.
وي از لزوم فراهم نمودن اشتغال براي جوانان که پايه هاي اصلي محور توسعه هستند سخن گفت و افزود؛ در دولت تدبير و اميد شرايط و زير ساخت براي توسعه همه جانبه بويژه در مناطق محروم و روستايي برنامه ريزي شده و در دست اجراست
مهندس فتح اللهي با تاکيد اين موضوع که اشتغال روستايي و مناطق کمتر توسعه يافته و فراهم کردن شرايط براي توليد و مشاغل کوچک و کشاورزي در روستا بايد به جد پيگيري شود بيان داشت؛يکي از کارهاي ناتمام  ما ترغيب و تشويق جامعه روستايي جهت مشارکت در مباحث اقتصادي است.
فرماندار صومعه سرا همچنين به دغدغه اشتغال جوانان که به يکي از دغدغه هاي مديران تبديل شده است اشاره کرد و گفت؛ در بحث ايجاد شغل فقط به نامه نگاريها اکتفا نشود و بصورت ميداني پيگير مشکلات شويم.
در ادامه مهندس ايزد دوست مدير کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان گيلان بيان داشت؛ مساله اشتغال قطعا اولين و مهمترين اولويت کاري اين سازمان است.
وي ضمن ابراز خرسندي از طرح ها و ظرفيتهاي خوبي که وزارتخانه متبوع  در اختيار استانها قرار داده است گفت؛ يکي از اين طرح ها طرح تکاپو با مبلغ ۵۸۸۵۰۰ ميليون تومان و با نرخ سود ۱۸ درصد و يارانه ۲الي۶ درصد است که بانکاي عامل آن شامل: ملي، سپه، رفاه، ملت، صادرات، تجارت، کشاورزي و توسعه تعاون است.
ايزد دوست همچنين از ابلاغ طرح اشتغال روستايي با تخصيص مبلغ ۳۰۸ ميليارد تومان خبر داد که همگي با نرخ سود ۶درصد بوده و تنفس يکساله براي بازپرداخت آن وجود دارد.
بگفته اين مسئول با ابلاغ چنين اعتبارات  و تسهيلاتي براي استان گيلان درصد قابل توجهي از مشکلات اشتغال حل خواهد شد.

خبر جدید  دستگیری اعضای هشت گروه قاچاق مواد مخدر در گیلان

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.