مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی گیلان گفت: سرانه فضای مطالعه در گیلان بسیار کم و به ازای هر یک‌صد نفر گیلانی حدود دو نفر عضو کتابخانه هستند. شعار سال: هادی نوری ، با اعلام اینکه ۱۰۷ کتابخانه در گیلان وجود دارد، اظهار کرد: از مجموع ۱۰۷ کتابخانه‌ای که در گیلان وجود دارند ۸۴ کتابخانه با نظارت نهاد ...
تاریخ مخابره: جمعه 24 نوامبر 2017  |  زمان: 10:57 ق.ظ  | شماره خبر: 252   

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی گیلان گفت: سرانه فضای مطالعه در گیلان بسیار کم و به ازای هر یک‌صد نفر گیلانی حدود دو نفر عضو کتابخانه هستند.

شعار سال: هادی نوری ، با اعلام اینکه ۱۰۷ کتابخانه در گیلان وجود دارد، اظهار کرد: از مجموع ۱۰۷ کتابخانه‌ای که در گیلان وجود دارند ۸۴ کتابخانه با نظارت نهاد کتابخانه‌ها، ۲۲ کتابخانه مشارکتی و یک کتابخانه مستقل اداره می‌شوند.

وی با اشاره به وجود حدود یک‌میلیون و ۱۳۰ هزار جلد کتاب در گیلان افزود: گیلان حدود ۲۷ هزار مترمربع زیربنای کتابخانه‌ای دارد که اعضای عضو در آن از آن فضا بهره‌مند می‌شوند.

خبر جدید  خزانِ چین بهاره

مدیرکل نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی گیلان تعداد اعضای فعال کتاب‌خانه‌های عمومی در گیلان را بالغ‌بر ۵۴ هزار نفر عنوان کرد و گفت: به ازای هر یک‌صد نفر گیلانی ۲٫۱۶ نفر عضو کتابخانه هستند که بسیار کم است.

نوری بابیان اینکه راه بسیار طولانی برای رسیدن به افق چشم‌انداز ۱۴۰۴ در سرانه مطالعه کشور داریم، خاطرنشان کرد: طبق افق ۱۴۰۴ سند چشم‌انداز توسعه به ازای هر یک‌صد نفر ۳۵ نفر باید عضو کتابخانه‌ها باشند که طبق آمار گیلان اختلاف بسیار زیاد است.

خبر جدید  حاکمیت حجت الاسلام یاری در سازمان تبلیغات گیلان امروز به پایان رسید!

وی به وضعیت اعضای فعال کتابخانه‌های گیلان در سال گذشته نیز اشاره داشت و گفت: سال گذشته با افزایش ۳۵ درصدی اعضای کتابخانه‌ها در گیلان روبرو بوده‌ایم که یک جهش بزرگ محسوب می‌شود.

مدیرکل نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی گیلان تعداد اعضای فعال کتابخانه‌ای را مرتبط با سرانه فضای فیزیکی برشمرد و افزود:اگر ما بخواهی در شاخص‌هایی همچون عضو، امانت و غیره رشد داشته باشیم باید سرانه فضای مطالعه خود را نیز ارتقا بدهیم.

نوری با تاکید بر اینکه در مبحث سرانه فضای مطالعه وضعیت مناسبی نداریم، گفت: بخشی از کمبود فضای موردنیاز برای مطالعه مربوط به اقلیم و جغرافیای گیلان است چون هم زمین کمتری نسبت به سایر استان‌ها داریم و هم تراکم جمعیتی در استان بالا است که قابل‌مقایسه با استان‌هایی همچون تهران و اصفهان و سایر استان‌ها نیست.

خبر جدید  رمز موفقیت کشور حمایت از تولید و کالای ایرانی است

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار ۱ آذر ۹۶، کد مطلب: ۱۳۹۶۰۹۰۱۰۰۲۱۷۸، www.farsnews.com

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.