نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه واردات بی‌رویه برنج‌کار گیلانی را به خاک سیاه نشانده است، گفت: باید با واردات بی‌رویه و بالاتر از نیاز بازار داخلی، اقتصاد این اقشار زحمتکش را بر هم زد. شعار سال: محمد صادق حسنی جوریابی درباره وضعیت برنج کاران گیلانی، گفت: حجتی باید پاسخگوی ضربه واردات بی‌رویه برنج بویژه ...
تاریخ مخابره: سه‌شنبه 9 ژانویه 2018  |  زمان: 13:18 ب.ظ  | شماره خبر: 244   

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه واردات بی‌رویه برنج‌کار گیلانی را به خاک سیاه نشانده است، گفت: باید با واردات بی‌رویه و بالاتر از نیاز بازار داخلی، اقتصاد این اقشار زحمتکش را بر هم زد.

شعار سالمحمد صادق حسنی جوریابی درباره وضعیت برنج کاران گیلانی، گفت: حجتی باید پاسخگوی ضربه واردات بی‌رویه برنج بویژه به کشاورزان گیلانی باشد زیرا واردات بی‌رویهبرنجاقتصاد کشاورزان را با مشکل اساسی روبروکرده است؛ نبایدبا وارداتبی‌رویه بالاتر از نیازبازار داخلی، اقتصاد این اقشار زحمتکش را بر هم بزنیم.

خبر جدید  فوری: نیازمند استخدام ۳۶۵ ربان پاره کن در حوزه هوانوردی

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش دو برابری تولید برنج نیازمندنگاه ویژه به مکانیزه کردن تولید درصنعت کشاورزی است، تصریح کرد:عدم خرید برنج کشاورزان با نرخ مناسب از پیامدهای منفی واردات برنج است و از همین رو در بهترین شرایط برنج گیلان کیلویی ۸ هزار تومان ازکشاورزان خریداری می‌شود.

وی ادامه داد:۲میلیون و ۸۰۰هزار تن نیاز بازار مصرفی برنج در کشور در شرایطی است که ۲ میلیون ۴۰۰ هزار تن برنج در کشور تولید می‌شود بنابراین ما تنها نیاز به واردات نیم میلیون تن برنج داریم که به قولی بازار برنج در سال اشباع شود.

خبر جدید  کشت دانه‌های روغنی در شالیزارهای گیلان فراهم شد

حسنی با بیان اینکه واردات بی‌رویه برنج کار گیلانی را به خاک سیاه نشانده است، گفت: مدیریت بر محصولات کشاورزی دراستان گیلان وجود ندارد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه کیفیت برنج گیلان در شرایطی بالا است که هزینه تولید بالایی دارد یادآورشد: مکانیزه کردن کشاورزی و بذر مناسب از راهکارهای اساسی برای افزایش تولید برنج در قبال کاهش هزینه این محصول استراتژیک است.

خبر جدید  افزایش ۲۰ درصدی حقوق کافی نیست

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری مجلس شورای اسلامی ، تاریخ انتشار ۱۸دی ۹۶، کدمطلب:۳۶۴۴۵۹، www.icana.ir

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.