برخی مناطق بالادست و سخت گذر گیلان اینترنت ندارند. ...
تاریخ مخابره: جمعه 11 دسامبر 2020  |  زمان: 16:48 ب.ظ  | شماره خبر: 56421   

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز گیلان ؛ استاندار در ارتباط تصویری با علیرضا یوسفی سفیر جمهوری اسلامی ایران در نروژ، توسعه ارتباطات با کشورهای دیگر را بسترساز رونق فعالیت تاجران و بازرگانان دانست و گفت : ظرفیت‌های موجود در گیلان، مواهب الهی و موقعیت جغرافیایی مطلوب و پتانسیل بالای منطقه آزاد انزلی، زمینه‌ساز گسترش فعالیت‌های تجاری است.
ارسلان زارع با اشاره به اینکه صنعت آبزی پروری و شیلات گیلان ظرفیتی مناسب برای سرمایه گذاری است، فعال بودن میز دبیرخانه اتحادیه اقتصادی اوراسیا در این استان را زمینه ساز تقویت فعالیت های صادراتی عنوان کرد و افزود: آماده جلب مشارکت سرمایه گذاران نروژی در ساخت شناورهای گردشگری هستیم.
وی گفت: وجود اشتراکاتی مانند شیلات، کشتی‌سازی و صنعت نساجی بین نروژ و گیلان، می‌تواند در ترغیب سرمایه گذاران برای ورود به این حوزه‌ها موثر باشد.
استاندار گیلان همچنین به تلاش‌های صورت گرفته در توسعه صنعت آبزی پروری و وجود زنجیره کامل پرورش ماهیان خاویاری و ماهی در قفس اشاره‌ و خاطرنشان کرد: فعال بودن میز دبیرخانه اتحادیه اقتصادی اوراسیا در گیلان و بازار هدف کشورهای عضو اتحادیه در زمینه صادرات، می‌تواند چشم انداز خوبی را برای ایرانیان مقیم نروژ و سرمایه‌گذاران فراهم کند.
ارسلان زارع پویایی مرکز تحقیقات شیلات مستقر در گیلان، خواهرخواندگی یکی از شهرهای دوطرف و انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری را از جمله اقدامات موثر در گسترش‌ ارتباطات خواند.
وی وجود امنیت سرمایه‌گذاری و شاخص‌های بالای امنیتی را یک مزیت‌ برای تشویق سرمایه‌گذاران دانست و گفت: شفافیت، قانون‌مداری و برخورد حرفه‌ای در توسعه روابط بین المللی و تجاری ، حائز اهمیت است و گیلان در این شاخص‌ها جزو استان های برخوردار محسوب می‌شود.
سفیر ایران در نروژ نیز در این ارتباط تصویری، موضوعات مرتبط با انرژی، شیلات و کشتی‌سازی را اصلی ترین محورهای همکاری تاجران و سرمایه‌گذاران گیلانی و نروژی عنوان کرد و گفت: جذابیت های جغرافیایی، ظرفیت‌های موجود در بخش های کشاورزی، گردشگری، شیلات، کشتی‌سازی، دسترسی به بازار اوراسیا و قرارداشتن در مسیر ترانزیت، موقعیت برجسته‌ای را به گیلان به عنوان یک استان غنی داده است.
علیرضا یوسفی افزود: منطقه آزاد انزلی نیز با داشتن پتانسیل های بالا می‌تواند زمینه تشویق سرمایه‌گذاران و ایرانیان مقیم نروژ برای حضور در گیلان را فراهم کند.
وی استفاده از شناورهای گردشگری در جذب گردشگر به استان گیلان را موثر ارزیابی و خاطرنشان کرد: در حوزه شیلات نگاه ما صرفاً انتقال فناوری خاص نیست بلکه زنجیره کامل این صنعت منتقل می شود.
سفیر کشورمان در نروژ همچنین خواستار همکاری و حمایت نهادها و مراجع اجرایی و نظارتی در تحقق طرح‌های مذاکره‌ شده برای گشایش اقتصادی در شرایط دشوار ناشی از تحریم های غیرقانونی علیه ملت ایران،‌ شد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  انصراف از خودکشی با مشاوره پلیس
0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.