مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به آغاز فصل صید ماهیان استخوانی در این استان، گفت: چهار هزار صیاد اقدام به صید ماهی می کنند. ...
تاریخ مخابره: دوشنبه 12 اکتبر 2020  |  زمان: 04:14 ق.ظ  | شماره خبر: 56290   

شعار سال: عظیم مدبری با اشاره به آغاز صید ماهیان استخوانی از دریای خزر در استان گیلان از امروز، اظهار کرد: امسال چهار هزار صیاد گیلانی اقدام به صید ماهیان استخوانی خواهند کرد.

وی با بیان اینکه این تعداد صیاد در قالب ۵۰ شرکت تعاونی صید پره فعالیت می‌کنند، افزود: صید ماهیان استخوانی از امروز در استان گیلان آغاز و تا فروردین سال ۱۴۰۰ ادامه دارد.

مدیرکل شیلات گیلان با بیان اینکه برای حفظ ذخایر ماهیان دریای خزر بیش از ۱۷۵ میلیون قطعه بچه ماهی در رودخانه‌های منتهی به خزر رها شده است، ادامه داد: صیادان گیلان در این مدت اقدام به صید ماهیان ارزشمند و اقتصادی سفید، کپور دریایی، کفال، سوف و سیم خواهند کرد.

خبر جدید  افزایش درآمد شهری در گرو استقبال نهادهای دولتی از طرح های سرمایه‌گذاری

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا، تأکید کرد: به شرکت‌های تعاونی صید پره اعلام شده که استاندارد‌های صید و صیادی، دستور العمل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

مدبری اضافه کرد: شرکت‌های صید پره باید جایگاه استقرار صیادان را به صورت مستمر برای جلوگیری از شیوع و انتقال ویروس کرونا ضدعفونی کنند.

خبر جدید  نباید در انتصابات طیف بندی یا موافق و مخالف کنیم

وی با بیان اینکه در سال گذشته نیز صیادان گیلانی هزار و ۷۰۰ تن ماهی استخوانی صید شده است، افزود: در مقایسه با سال ۹۷ با کاهش ۲۶ درصدی همراه بوده است.

مدیرکل شیلات گیلان سرمای هوا را از مهم‌ترین دلایل کاهش میزان صید در سال گذشته عنوان و ادامه داد: ارزش ماهیان صید شده ۸۹۴ میلیارد ریال بوده و ۷۷ درصد ماهیان صید شده از نوع سفید، ۲۰ درصد کفال و ۳ درصد سایر گونه‌ها بودند.

خبر جدید  تعامل خوبی بین مجموعه دولت و کمیته امداد وجود دارد

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر ، تاریخ انتشار ۲۰ مهر ۹۹، کد خبر: ۵۰۴۴۹۳۶، www.mehrnews.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.